Друпал Кемп 2013 - політичний

Минуло трохи часу з Київського кемпу і в повний хід йде підготовка до Московського. 
Хочу спробувати скомпілювати побачене, почуте і зроблене.

Як відомо - київський кемп славиться своїм технічним рівнем. 
І що гріха таїти - це правда. Підготовленість доповідачів і рівень їх донесення аудиторії плюс сильні питання із залу дають дуже хороший рівень, що можна побачити на останніх кемпах наживо і це величезна заслуга Друпал Спільноти України.

Ось тільки одне велике але - починаючи з самого початку в 2008 році і до 2013 року нічого особливо не змінилося у нас на ринку. 

  • Доповіді як були технічними, так вони і залишилися. 
  • Бізнес як був слабо представлений на конференціях, так він і залишився в аутсайдерах. 
  • Кейсів використання Друпал як було мало, так і залишилося. 
  • Круглих столів спочатку не було, а зараз ми прийшли до 1-2 на конференцію. 
  • Навчальних програм як не було, так вони і не стартують поки. 
  • Проектний менеджмент, бізнес аналітика, рекрутинг, побудова команд, Друпал стартапи - все це на нулі. 
  • Друпал кафе організовуються хаотично і з невеликим занепадом на сьогоднішній день. 
  • НеКиїв - просто пищить від нестачі спільноти.

Особисто я вважаю, що за ці роки ми зміцнилися технічно, перезнайомилися, але ось робити бізнес - ще не навчилися. 


Якщо по суті розібратись, кого виховує співтовариство на сьогоднішній день і які посили ми даємо новачкам?

Перший посил - у нас тут круто, завжди можна отримати відповідь на технічне питання і можливо отримати роботу, якщо світитися в співтоваристві. 
Про технічну частину - так. У нас є чати, є ментори, які майже завжди доступні і цілком відповідатимуть на питання. 
З приводу працевлаштування - спірне питання. Принаймні воно досить приховане від очей і має чітку сіру складову - інститут рекомендацій у нас дуже слабо розвинений. Про це говорять і соціальні мережі і банальні питання в кулуарах від власників, що наводить на думку про відповідну організацію цього процесу на рівні - "хлопці зібралися поспілкуватися і пивка попити".

Другий посил - це хто організовує конференції. На сьогоднішній день - це одна людина, в минулому - компанія ShvetsGroup, я, Ciklum як співорганізатор. 
До кого приходить на сьогоднішній день бізнес? До одній людині? 
На жаль, подібна практика навряд чи допоможе нам вирости, так як організаціям набагато ясніше співпрацювати з асоціацією, з холдингами, але не з однією людиною. Я тут можу помилятися, але дивлюся на досвід світової та ніде не бачу такої практики, як і у нас. Особисто мене дуже здивувала, хоча тепер розумію, що закономірно, порожня аудиторія на доповіді Майкрософта з приводу хостингу Azure. Я не кажу про "нагнати людей для очей", я говорю про створення ринку, на якому пропозиції спонсорів будуть потрібними, і схоже цього у нас немає. 
У зв'язку з цим вважаю це проблемою і міркую над створенням асоціації за принципом членства. Буду вдячний за підказки.

Третій посил - це посил бізнесу. Точніше його відсутність. 
Ми поки не сформували ніяких схем, які могли б сподобатися інвесторам. У нас є інструменти - Друпал Кафе, друпалкемпа, з'являються Друпал КодСпрінти , які цікаві поки тільки на рівні спонсорства та подання свого продукту в якості реклами (той же приклад Майкрософта, IT-патруля), але ми поки що ніяк не показуємо можливості для інвестицій, щоб виробляти свої продукти. 
Причиною цього швидше за все є проблеми в країні і відверто аутсорсний характер компаній на нашому ринку, хоча мені извесно про успішних стартапи, що дає можливість думати про можливості організації подібного і всередині Друпал спільноти, нігеліруя причини-відмазки.

Четвертий посил - це відсутність бізнес аналітики нашої спільноти. 
На мій превеликий жаль - відгуків з конференції не просто мало , а майже немає . На жаль, досвід минулих років почав на сьогоднішній день нігеліроваться і тієї ж фінансової статистики кемпу і досвіду організатора теж ми бачити не можемо. Особисте прохання створити подібний звіт до організатора схоже не буде виконана і це зрозуміло - гряде друпалкемпа Москва - часу немає. 
А ось дуже шкода і як мені здається - це сильна пастка - в кінцевому підсумку Кемпа можуть перетворитися в тусовку, метою якої не буде розвиток спільноти, а щось інше, що скоріше може перешкодити спільноті в принципі. У той час як бізнес аналітика може сильно допомогти розвитку спільнот України вже тим, що реальність в цифрах дає можливість планування.

П'ятий посил - Друпал всій країні. 
Традиційно - найбільший кемп в Києві. Ми цим і інші країни СНД обігнали, що дає привід для гордості і адреналін конкуренції, але от ніяк не допомагає регіонам. У нас є тільки друпалкемпа Львів і друпалкемпа Донецьк, які поки тільки набирають обертів. Чесно кажучи, мені особисто дуже хочеться приїхати в "неКіев" і повчиться у людей нового. І найсмішніше, що головний кулуарний мотив їхати "приежайте, банька, тусовка" але от ніяк НЕ доповіді, тренди, бізнес. Або я прошу багато чого, або я (сподіваюся не тільки я) спостерігаю нездоровий тусовочний тренд, який сумнівний для розвитку. Це до речі підтверджують і організатори кафе в регіонах, зі стогонами говорять про складності "мотивації людей". Це буде тривати до того часу, поки у людей не буде стояти знак одно між "підготував доповідь" і "отримав профіт". А цього ми повинні навчати людей.

Шостий посил - навчання фахівців. 
На ринку присутні кілька гравців, які пропонують послуги навчання, але ось немає ніякої активності з боку бізнесу, так як ми поки не залучаємо їх цукеркою. Поки бізнес не в курсі, що знайти команду з 10 спеців набагато дорожче, ніж виростити цю ж команду з новачків. Подібний стан речей і породжує сірі домовленості на зразок існуючої в Києві і не тільки «не переманювати фахівців", які насправді шкодять самим компаніям, не даючи можливості цим фахівцям рости, а також вбивають ринок HR, так як залишають рекрутерів без головного інструменту - конкуренції . На жаль ринок HR поки не в курсі, що найняти тисяча $ -го фахівця, вкласти в нього ~ 1500 $ в рік і отримати довгоочікуваного middle / senior / architect набагато краще і якісніше стратегічно, ніж шукати і чекати, поки такі з'являться самі. І наше завдання як спільноти - цього їх навчити.

Сьомий посил - стиль роботи на друпал.орге. 
Помітив в кулуарах рейдерські настрої "захоплення мейнтейнерства по модулях" в співтоваристві, щоб мати доступ на запис в контріби. Моє особисте ставлення - я беру на себе управління проектами тільки в разі, коли потребую як і можу зберігати стиль, запропонований співтовариством друпал. Але ніяк не зацікавлений в цифрах і влади подібним способом. Якщо ми в співтоваристві будемо рухати подібний стиль, то дуже сильно сумніваюся, що зможемо виростити якісних менторів та людей, які будуть зацікавлені в розвитку друпал.орга.

Мені здається, що я не всі проблеми спільноти висвітлив, так як моє бачення - часткове. Буду вдячний за підказки і коментарі. 
На превеликий мій жаль я не знайшов жодного відгуку від спонсорів заходу 2013 , сподіваюся вони прочитають цей текст і відкличуть, так як відгуки надзвичайно важливі в обопільній порядку. 
На превеликий жаль я не прочитав відгуків від учасників кемпу, які не були на спринті, так як у мене не було можливості їх про це попросити. Буду вдячний кожному, якщо у себе на блогах, сайтах компаній, соціальних мережах Ви таки напишете відгук із зауваженнями і баченням. 
Кілька коментарів можна прочитати в моєму відкликання, де запропонована дуже класна ідея про формування Drupal Business Days від пітерців , за що Вам величезне спасибі.

Категорія: Відгуки