Розвиток Друпал спільноти Києва 2016. Закриваємо рік.

Вітаю.


Cьогодні я хочу "закріпити на папері" деякі думки, які давно вже зріють в нашій спільноті і які мали місце і обговорення на вчорашньому Друпал Кафе в Києві.
Я б хотів отримати схожі відгуки від інших суб-спільнот в Україні і роздуми того, як ми можемо щось змінити в більш якісний бік.


Як відомо - Друпал спільнота технічна. І в даній статті я хочу, щоб це сприймалось як проблема.
Спробую описати чому проблема на прикладі Київської Друпал спільноти.
Історично так сталось, що в Києві всі організовані події були високо і складно технічні. Я списую це на те, що організатори даних подій були технічно розвинутими особистостями і так собі менеджерами і продавцями. І це звісно відклалось "кораловими рифами" на тому, як нас сприймають досі.

Але в 2014-2016 роках команда організаторів змінилась, як на мене в більш якісний бік - в заміну технічних людей на менеджерів.

Першою ластівкою був проведений КодСпринт 2014  , на якому організатори запросили менеджерів проектів для того, щоб делегувати дану роль людям, для яких це є професія. І на мою особисту думку - це був шалений успіх. Ми тоді доволі багато реалізували в технічному плані, просто погляньте  .

В рамках організації кафе і кемпів теж відбулась якісна зміна. Кафе до 2016 року організовувались універсально технічним Анатолієм Поляковим, тому вони продовжували бути "задротними", але зберігалась регулярніть, за що Толіку низький уклін і подяка. Але після ДрупалКемп Київ 2016 - завдяки його фінансовій успішності і про-спільното налаштованим організаторам, залишок коштів було інвестовано в організацію ДрупалКафе по прикладу Львова. За що Львівській спільноті мега дякуємо. Як загалом дякуємо і організаторам Кемпу 2016 за інвестицію.
Дані кафе внесли, як на мене, дуже якісно інший спосіб спілкування. У нас нікуди не зникли складні технічні доповіді, бо як в тому анекдоті, гріх жалітись, хвалимось, але для деякої частини спільноти метою відвідин даних кафе стали тепер не технічні доповіді, а соус (пиво, раки, неформальне спілкування).

І це змінює нас.
На вчорашньому кафе була піднята тема збільшення кількості менеджменту в темах доповідей на кафе, кемпах і інших подіях локальної спільноти.
Було досить "гаряче", бо полілог, що відбувався окреслив відмінність підходів щодо "розповідати про тему" в технічних і менеджерських колах.

Із цікавих тез, які було окреслено на кафе

  • технічними доповідями люди діляться більш агресивно через "репутацію" Друпал спільноти
  • менеджерські доповіді варто просувати "директивним" способом, бо "менеджери перевантажені роботою і їм ніколи про це ділитись"
  • кількість людей, зацікавлених в потоці менеджменту якісно більша(35%), ніж кількість доповідей в тривалому проміжку часу(беремо з 2008 року) на тему менеджменту (<10%)
  • існує певна кулуарна думка, що програмісти хотіли б відправити своїх менеджерів на деякі доповіді, "щоб вони стали трошки кращими"
  • в рамках Київської Друпал спільноти головним підходом збільшення менеджерського контенту залишається директивний, а не природній, коли менеджери виграють конкуренцію

Були і інші тези, але зараз із моєї голови згадались тільки ці 5.
Як на мене, непогані теми для доповідей на наступні кафе?
Що скажете?
Ну або круглі столи.
Всі ці 5 тез - виключно лежать в площині менеджменту і управління.

Хочеться також сказати, що в спільноті не тільки менеджмент і технічні напрямки розвиваються, але і напрямки продаж. Для прикладу - ініціативи -

створені саме для продажу нас, як спільноти. Не кажучи вже про Локалізацію Друпал Українською, яка загалом і розпочала весь рух в Україні щодо Друпал в далекому 2008 році. Ми поки що не навчились продавати себе так, щоб глобальна Друпал спільнота захотіла приїхати до нас на ДрупалКон, тому будемо вдячні всім проактивним продавцям за ініціативи із доповідями на кафе-кемпах.

Якщо говорити про деяку психологічну складову, то наша локальна спільнота вчиться делегувати. При умові, якщо ми розглядаємо спільноту як команду. (Мені особисто цього дуже б хотілось, у нас в анамнезі навіть є написана і багато разів доповнена конституція )
В даному випадку я говорю про інший бік конкуренції між технічними людьми і менеджерами(теж людьми). Одна справа, коли ми конкуруємо за час і місце на кафе, кемпах. Інша справа, коли конкуренція перестає відігравати важливу роль, бо її завдання вже виконано - доказати, що ми є досвідченими. Думаю саме настав час, щоб банально поступитись місцем людям, які наспавді нас можуть чомусь навчити, і тут я вже говорю не про технічно підкутих людей, а про менеджерів, продавців, керівників компанії. Які своїм досвідом і знаннями зможуть виростити нас як технічних людей.

Інше завдання конкуренції - вміння делегувати. 

Як відомо, можна дуже цікаво розповісти про якусь технологію і розкрити всі її внутрішні складності на технічні доповіді. Але далеко не менш цікавим є послухати про рентабельність цієї ж технології із вуст менджера, тім ліда, або керівника команди-компанії. Більше того - тому ж тех ліду, або архітектору рішень, буде набагато більш зрозміліше і вигідніше оцінювати ту чи іншу технологію з точки зору "і бізнесу" також.
Я хочу, щоб мене зрозуміли правильно - я не зменшую тут важливість технології. Я хочу зменшити цінність розмов лише про технології. 
Бо це тупік і київська Друпал спільнота це довела кемпами 2013->2014->2015 років. З кожним роком вони ставали все гіршими. Аж поки ми не зробили болюче зусилля і якісно змінили напрямок руху.

Даною нотаткою я хочу привернути увагу декількох суб-спільнот

  • - технічних людей - пропоную стати сірими кардиналами і пошукати, виростити, підтримати всіх крім нас. Думаю, що у нас є достатня кількість буферу досвіду, щоб це реалізувати. Заодно і підростете в зоні Менторства.
  • - менеджерів - бути більш сміливими і все ж таки розповідати про свою діяльність на кафе-кемпах, приймати участь в голосуваннях і ділитись своїм досвідом (я в свою чергу беру таймаут на декілька років і планую виступи виключно із ролі Тім Ліда, Ментора, але не з ролі Тех Ліда)
  • - продавців - те ж саме, що і для менеджерів. Я лише хочу додати тут, що дивлячись на світовий ринок я бачу, що ми якісно перемагаємо більшість націй інтелектуальним рівнем і можемо виграти конкуренцію на світовій арені, але відверто кажучи - це лише з допомогою американських або європейських продавців. Будемо вдячні і підтримаємо ріст локальних людей в даній сфері.


Дякую за увагу і буду вдячний за відгуки в соцмерехаж, блогах, особистих розмовах.